Pobierz program PIT
albo wypełnij online

Jak przekazać 1,5% będąc emerytem lub rencistą?

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, możesz również przekazać 1,5% podatku na rzecz Caritas Polska. Każdy, kto osiąga dochód przekraczający 30 000 zł i płaci podatek dochodowy, może skorzystać z tej możliwości wparcia wybranej organizacji pożytku publicznego. Otrzymanie z ZUS rozliczenia PIT nie oznacza, że Twój 1,5% podatku jest już zagospodarowany.

Na podstawie otrzymanego z ZUS dokumentu PIT-40 lub PIT-40A można samodzielnie przekazać 1,5% podatku na wybrany przez siebie cel. Trzeba tylko wypełnić PIT-OP, wówczas 1,5% trafi do wskazanej w nim organizacji.

Zobacz, jak krok po kroku przekazać 1,5% podatku podopiecznym Caritas Polska:

Uzupełnij wskazane puste pola, tj. PESEL lub NIP, dane osobowe, datę urodzenia, nazwę i adres Urzędu Skarbowego oraz nazwę organizacji i jej nr KRS.

W przypadku Caritas Polska numer KRS to: 0000198645

Podpisz Pit-OP w wyznaczonym miejscu na dole formularza.

Wypełniony i podpisany PIT-OP przekaż do swojego Urzędu Skarbowego (nie do ZUS) osobiście lub pocztą do dnia 30 kwietnia 2024 r.

Masz czas do 30 kwietnia. Przekazanie 1,5% nic nie kosztuje, a daje satysfakcję. Nie trzeba przelewać wyliczonej kwoty na konto Caritas Polska, ponieważ robi to Naczelnik Urzędu Skarbowego. Raz wypełniona deklaracja ważna będzie w kolejnych latach, aż do czasu jej odwołania.

Paste your AdWords Remarketing code here